PK Barok

26. 04. 2018.

Varaždinski Plivački klub Barok je sudjelovao na međunarodnom mitingu „22. april“ u Banja Luci.
Nastupili su Luka Cvetko, Elena Škrapec, Niko Balenta, Luka Štumberger, Luka Kokotec i Leona Juriša.
U konkurenciji 279 natjecatelja iz 23 kluba i 5 država (Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije, Slovenije i Hrvatske), varaždinski predstavnici su ostvarili odlične rezultate i osvojili 17 medalja (3 zlata, 10 srebra i 4 bronce).
U jutarnjim nastupima plivale su se kvalifikacije, a popodne A i B finala.
Najuspješniji predstavnik bio je junior Luka Cvetko koji je u svim disciplinama izborio A finala. U D kategoriji osvojio je 2 zlata na 50 i 100 m slobodno, te 2 srebra na 100 i 200 m leđno. U apsolutnoj kategoriji bio je zlatni na 50 m slobodno, dok je na 100 m slobodno i 200 m leđno bio srebrni, a na 100 m leđno brončani.
U tri A finala ušla je i Elena Škrapec koja je na 100 m leđno zauzela 5. mjesto, na 100 m slobodno 6. mjesto, te na 200 m leđno 6. mjesto u apsolutnoj kategoriji.
I mlađi plivači – kadeti – bili su izuzetno uspješni.
Niko Balenta je plivao u B finalu na 200 m delfin, 50 m leđno i 200 m mješovito. Niko je u B kategoriji osvojio 3. mjesto na 50 m leđno i 100 m delfin, dok je na 200 m delfin bio drugi.
Luka Kokotec je, plivajući u popodnevnim B finalima, osvojio 3. mjesto na 200 m mješovito i 2. mjesto na 200 m leđno.
Luka Štumberger je, također, izborio dva B finala, te u disciplinama 100 i 200 m slobodno osvojio dvije srebrne medalje i ujedno isplivao A norme za kadetsko prvenstvo Hrvatske.
Leona Juriša je plivala u dva B finala i osvojila dvije srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 m slobodno.